top of page

Spring 2023
boys All South jersey Team

Performer of the Year: 

Bryce Tucker, Pennsauken

100m: Samuel Thomas, Northern Burlington

110m Hurdles: Yashahya Brown, Washinton Twp.

200m: Rajahn Dixon, Eastern 

400m: Premier Wynn, Pennsauken

400m Hurdles: Lathan Brown, Deptford

800m: Patrick Ditmars, Cherokee

1600m: Peyton Shute, Woodbury

3200m: George Andrus, Haddonfield 

Long Jump: Ahmad Fogg, Egg Harbor Township

Triple Jump: Jamil Wilikns, Egg Harbor Township

High Jump: Jamile Gantt, Paulsboro

Pole Vault: Ryan Merlino, Oakcrest

Shot Put: Jonathan Harris, Delsea

Javelin: Kevin Burr Jr., Rancocas Valley

Discus: Damere Lassiter, Glassboro 

Multi Event: Cartrell Moore, Glassboro

4x400 Relay: Pennsauken
     1) Elijah Jennings     2) Karon Ali
     3) Premier Wynn      4) Bryce Tucker

4x100 Relay: Pennsauken

     1) Robert Bayard      2) Elijah Jennings

     3) Bronze Whitmore  4) Premier Wynn

4x800 Relay: Cherokee

      1) Conor Jacob    2)  Nicholas Kuenkel

      3) Robert Poplau  4) Patrick Ditmars

Spring 2023
Girls All South jersey Team

Performer of the Year: 

Naylah Jones, Timber Creek

100m: Ryan Jennings, Timber Creek

110m Hurdles: Johnay Stilley, Eastern

200m: Naster Wea, Willingboro

400m: Sianni Wynn, Pennsauken

400m Hurdles: Natalie Dumas, Eastern

800m: Kadence Dumas, Eastern

1600m: Liliah Gordon, Northern Burlington

3200m: Ava Thomas, Haddonfield

Long Jump: Ma'Syiah Brawner, Winslow

Triple Jump: Sophia Curtis, Ocean City

High Jump: Alanna Woolfolk, Clayton

Pole Vault: Reese Gebhard, Delsea

Shot Put: Ciara Demarest, Williamstown

Javelin: Leah Howard, Millville

Discus: Maylisa Bluford, Clayton

Multi Event: Elaina Styer, Ocean City 

4x400 Relay: Timber Creek
     1) Ryan Jennings   2) Billie Frazier
     3) Chloe Jones      4) Naylah Jones

4x100 Relay: Timber Creek

     1) Ryan Jennings   2) Nyla Jones

     3) Chloe Jones      4) Naylah Jones

4x800 Relay: Cherokee

      1) Kelsey Niglio     2) Megan Niglio   

      3) Madeline Meder 4) Kerry O'Day

Coach of the Year Nominations

BOYS

Dan Jones- Woodbury

Clinton Tabb- Pennsauken

Joseph Lucchio- Egg Harbor Twp.

Kevin Sherry- Deptford

Justin Disharoon- Williamstown

Nick Tarasevich- Glassboro

GIRLS

Alexis Fraction- Washington Twp

Erik Geisinger- Timber Creek

Michael Tangeman- Eastern 

Mary Kate Walsh-Lindsey- Haddonfield

bottom of page