2017 Spring Girls All South jersey Team

Performer of the Year: 

Rachel Vick, Kingsway HS

 

100m: Bria Mack, Williamstown HS

110m High Hurdles: Lenaami Morton, Camden HS

200m: Shakira Dancy, Winslow Twp HS

400m: Shelby Whetstone, Lenape Reg. HS

400m Hurdles: Joshonda Johnson, Absegami HS

800m: Sydney Coppolino, Sterling HS

1600m: Megan Quimby, Lenape Reg. HS

3200m: Alyssa Aldridge, Mainland Reg.HS

Long Jump: Tionna Tobias, Winslow Twp HS

Triple Jump: Janell Rowe, Sterling HS

High Jump: Tierra Hooker, Timber Creek Reg. HS

Pole Vault: Brittney Raffo, Seneca HS

Shot Put: Zyra Thomas, A P Schalick HS

Javelin: Brielle Smith, Oakcrest HS

Discus: Najeaya Singleton, Vineland HS

Multi Event: Cecelia Gerstenbacher, Delsea Reg. HS

4x400 Relay: Winslow Twp HS

  1) Dancy, Shakira       2) Hammond, Janeya   

  3) Williams, Iyianna    4) Ahiarakwe, Flora

4x100 Relay: Delsea Reg. HS

  1) Brackett, Kaire    2) Brown, Daneesha     

  3) Glatz, Toni          4) Gerstenbacher, Cecelia 

 

4x800 Relay: Seneca  HS

   1) Tool, Carley        2) Heinemann, Grayce

   3) Warner, Sydny    4) Martin, Kayla 

2017 Spring Boys All South jersey Team

Performer of the Year: 

Cade Antonucci, Holy Spirit HS

100m: Jonathan Taylor, Salem HS

110m High Hurdles: Jamil Adams, Winslow Twp HS

200m: Martin Booker Jr, Pennsauken HS

400m: Brandon Outlaw, Moorestown HS

400m Hurdles: Kervens Mezilus, Cherry Hill East HS

800m: Kevin Fox, Moorestown HS

1600m: Mark Miller, Shawnee HS

3200m: Michael Ungvarsky, Cinnaminson HS

Long Jump: Iverson Clement, Rancocas Valley HS

Triple Jump: Khaliel Burnett, Delsea Reg. HS

High Jump: Charles Hall, Delran HS

Pole Vault: Mitchell Casey, Shawnee HS

Shot Put: Kamron Kobolak, Cinnaminson HS

Javelin: Nickolas Mirabelli, Rancocas Valley HS

Discus: Adam Hunt, Collingswood HS

Multi Event: Amir Brock, Egg Harbor Twp HS

4x400 Relay: Egg Harbor Twp HS                 
     1) Dessoye, Alex       2) Barbieri, Hunter      
     3) Dessoye, Robert    4) Brock, Amir

4x100 Relay: Pennsauken HS                                       1) Booker Jr, Martin    2) Hines, Donovan           

     3) Whitfield, Braheem 4) Russell, Nahzir 

4x800 Relay: Egg Harbor Twp HS
     1)Dessoye, Robert   2) Dessoye, Alex      
     3) Hendriks, Aidin    4) Barnes, Eric   

Coach of the Year Nominations

BOYS

Ron Flaim- Delsea

Andrew Vernon- Haddon Township

Troy Pappas- Moorestown

Dan Fourney- Cinnaminson

Kevin Sherry- Deptford

GIRLS

George Horne, Winslow

Sophia Ard, Pemberton

Jeff McIlvaine, Sterling

Curtis Custis, Kingsway