2018 Spring Girls All South jersey Team

Performer of the Year: 

Lauren Princz, Egg Harbor Township

 

100m: Dennisha Page, Woodrow Wilson

110m High Hurdles: Claudine Smith, Atlantic City

200m: Shakira Dancy, Winslow Township

400m: Aliyah Taylor, Rancocas Valley

400m Hurdles: Aliya Rae Garozzo, Paul VI

800m: Shelby Whetstone, Lenape

1600m: Sydny Warner, Seneca

3200m: Madison Coppolino, Sterling

Long Jump: Tionna Tobias, Winslow Township

Triple Jump: Kyla Edwards, Oakcrest

High Jump: Tierra Hooker, Timber Creek Reg. HS

Pole Vault: Ashley Preston, Delsea

Shot Put: Zyra Thomas, A.P. Schalick

Javelin: Brielle Smith, Oakcrest

Discus: Cydney Thomas, Haddon Heights

Multi Event: Arianna Smith, Pennsville

4x400 Relay: Winslow Twp HS

  1) Shakira Dancy       2) Flora Ahiarakwe   

  3) Nylah Perry           4) Janeya Hammond

4x100 Relay: Egg Harbor Township

  1) Lauren Princz        2) Ajae Alvarez-Tyler     

  3) Siani Magruder      4) Jadyn Laramore 

 

4x800 Relay: Seneca  HS

   1) Sydny Warner            2) Carley Tool

   3) Grayce Heinemann     4) Kayla Hay 

2018 Spring Boys All South jersey Team

Performer of the Year: 

Nickolas Mirabelli, Rancocas Valley

100m: Charles Fields, Wildwood Catholic

110m High Hurdles: Sincere Rhea, St. Augustine

200m: Antonion Tarantino, Paul VI

400m: Sahmir Jones, Pleasantville

400m Hurdles: Daniel Mends, Burlington Township 

800m: Derek Gess, Haddonfield

1600m: Ben Woodward, Highland

3200m: Justin Kelly, Cherokee

Long Jump: JaJuan Hudson, Camden

Triple Jump: Khaliel Burnett, Delsea

High Jump: Diomari Gordon, Timber Creek

Pole Vault: Nico Morales, Delsea

Shot Put: Bill Goldsborough , Delsea

Javelin: Kobe Roberts, Mainland

Discus: Kamron Kobolak, Cinnaminson

Multi Event: Khion Smith, Deptford

4x400 Relay: Willingboro                
     1) Rayshawn Johnson  2) Cristian Coto     
     3) Jayaire King            4) Elijah Valme

4x100 Relay: Deptford

    1) Javon Sanders         2) Khion Smith

    3) Tyriq Bundy            4) James Bettis

4x800 Relay: Delsea
     1) George Tenenberg  2) Colin Kane   
     3) William Mayhew      4) Michael Szwed

Coach of the Year 

BOYS

Ron Flaim, Delsea

GIRLS
Melissa Pine, A.P. Schalick